wtorek, 23 lutego 2016

Ścisnąć czy poluzować?


   Jak dobrać wielkość obwodu stanika aby idealnie dopasować go do swojej sylwetki? Przede wszystkim punktem wyjścia jest zdjęcie miary za pomocą centymetra, który mocno oplatamy pod biustem. Otrzymany wynik zaokrąglamy do pierwszej pełnej wartości, dla przykładu podam oznaczenia rozmiarów z jakimi spotkacie się na metkach: 65, 70, 75, 80, 85 ...cm. Następnie według idei brafittingu odejmujemy dodatkowe 5 cm, tak aby podczas noszenia obwód stanika prawidłowo podtrzymywał biust.
   Tak jest w teorii, natomiast w rzeczywistości sytuacja wygląda z goła inaczej. Podczas wykonywania brafittingu często kobiety opowiadają mi, że chętniej wybierają luźne obwody, bo to sprawia, że czują się swobodnie i komfortowo. Poddaję w wątpliwość, że tego rodzaju komfort, kiedy nie czujemy stanika, a piersi falują jak Bałtyk podczas sztormu, może być przyjemny. Na pewno nie jest to dobre i wskazane dla żadnego rodzaju biustu. W zbyt luźnym staniku piersi są słabo podtrzymane, przesuwają się w dół, uciekają pod pachy, a nie są to miejsca, gdzie chcemy je oglądać. W rezultacie nie potrzeba efektu grawitacji, aby piersi opadały i straciły jędrność zmieniając tym samym wygląd kobiecego ciała i poczucie pewności siebie, tylko nieprawidłowo dobranego stanika. 
Nie twierdzę jednak, że należy wybierać zbyt ciasne obwody, dlatego że o oddychaniu pełną piersią będziemy mogły tylko pomarzyć, sama to przetestowałam.
   Właściwie dobrany obwód stanika powinien być węższy od obwodu jaki mamy mierząc się pod biustem, ponieważ stanik wykonany jest z rozciągliwych materiałów, które w łatwy sposób dopasują się do naszej sylwetki. Niektóre z nich rozszerzają się szybciej np. koronka, w tym przypadku zachęcam do kupowania  takich, które podczas pierwszego mierzenia są mocno dopasowane. Na rozciągliwość obwodu wpływa też wielkość piersi i ich ciężar, dlatego też staniki półmiękkie, miękkie oraz full cup zawsze podszyte będą dodatkową warstwą koronki lub meshu, aby nie ulegały rozluźnieniu. Pomocne są również rozwiązania trzech rzędów haftek, które zapobiegają noszeniu zbyt luźnych obwodów, a kiedy przyjdzie czas, że na ostatniej haftce jest nam swobodnie oznacza to, że należy wymienić stanik. 




Model Tito pojedyncza koronka ale zabezpieczona dodatkową taśmą, która zapobiega zbytniemu rozciągnięciu, a szeroki obwód stanika dodaje zmysłowy charakter.



Model Topaz posiada połączenie poliamidu z koronką, co dodatkową będzie amortyzować rozciągliwość stanika. Poliamid jest odporny na nadmierne rozciąganie.




Model Trace, półmiękki w bardzo szerokich rozmiarach. W obwodzie efektowna koronka, która została wzmocniona meshem, tak aby obwód zawsze dobrze podtrzymywała biust.




Stanik Kassidy w obłędnym miętowym kolorze. W obwodzie jest wykończony koronką, ale jeżeli zdecydujemy się na ten stanik, a mamy większy biust producent również o to zadbał. W rozmiarach od 70 E obwód podszyty jest dodatkową warstwą meshu, co wpływa na prawidłowe podtrzymanie piersi.









1 komentarz:

  1. O tak, prawidłowo dobrany rozmiar biustonosza, to podstawa.
    A model Kassidy jest nie tylko piękny, ale i niesamowicie wygodny! Uwielbiam! A ta mięta... ♥

    OdpowiedzUsuń